Wybrane projekty

LOFT apartament

Loft_apartament

 

Klient: prywatny

Czas ukończenia: 2017

Typ projektu: Domy jednorodzinne

Architekci: Architekci Gadomscy

 

Podstawowe informacje: Wnętrza typu loft to umowna nazwa stylistyki opartej na adaptacji głównie XIX- wiecznych wnętrz komercyjnych do celów mieszkalnych. Świetnie do tych celów nadają się dawne magazyny, fabryki, gazownie, koszary, budynki dawnych aresztów i manufaktur.

 

Szczegóły: Prezentujemy zdjęcia wykonane w trakcie realizacji wnętrz loftu mieszkalnego którego kolorystykę oparto na czerwieni licowanej cegły oraz szarości lakierowanej stali użytej do wykonania elementów wyposażenia jak kominki, świetliki tunelowe, antresole w wysokich pomieszczeniach, kładki i pomosty komunikacyjne.

W celu naturalnego doświetlenia głębokich partii salonu skorzystaliśmy z technologii świetlików tunelowych, które pozwalają dostarczać światło poprzez rury tunelowe wyłożone materiałem odblaskowym na odległość nawet do 6 m. W tym przypadku rozwiązanie to w pełni spełniło zakładane cele, co było tym bardziej istotne, że ilość użytego szkła w całoszklanych balustradach i fragmentach szklanych stropów i pomostów komunikacyjnych antresoli daje oczekiwane rezultaty wyłącznie w miejscach dobrze naświetlonych.

Na uwagę zasługuje nietypowy układ cegieł w użytym stropie Kleina, wykorzystujący nie-mijankowy rysunek spoin. Rozwiązanie takie zastosowano także w ceglanych okładzinach ściennych. Kontynuację tego pomysłu można obserwować w ceglanej elewacji kaplicy budynku CARITAS Archidiecezji Warmińskiej w Olsztynie przy ul. Kromera 5 i 7.