Wybrane projekty

DOM Lawendowa Olsztyn

Dom jednorodzinny ul. Lawendowa w Olsztynie.

 

Klient: prywatny

Czas ukończenia: 2018

Typ projektu: Domy jednorodzinne

Architekci: Architekci Gadomscy

 

Podstawowe informacje: Dom jednorodzinny ul. Lawendowa w Olsztynie.

 

Szczegóły: Dom dla wymagającego klienta, łączący w sobie przemyślaną lokalizację, starannie dobrane widoki, rzetelnie opracowany projekt oraz wymagające wykonawstwo. Założenia projektowe postawione przez zamawiającego obejmowały funkcję wygodnego domu wraz z pełnym zestawem pomieszczeń towarzyszących, obejmujących salę kinową, sportową, hobbystyczną oraz wydzielonych gabinetów pracy. Dom zlokalizowany nad olsztyńskim jeziorem zaprojektowany został z położeniem szczególnego nacisku na neo-modernistyczną architekturę oraz wnikliwie opracowany detal. Zastosowano liczne rozwiązania w oparciu o bezramowe szkło nadające przestrzeni lekkość i uszanowanie otoczenia krajobrazowego. Elewacje wykonano z płyt elewacyjnych, maksymalnie unikając dużych powierzchni tradycyjnego tynku, generującego po latach kłopoty z utrzymaniem ich w czystości i optycznej świeżości.

Na szczególną uwagę zasługują wewnętrzne podpory nośne wykonane ze stalowych profili HEB. Pozwoliło to na zminimalizowanie ich szerokości co z kolei zapewniło niezakłócony, wstęgowy charakter panoramicznego widoku na otaczające lasy i jezioro. Dla pełnego efektu widokowego zastosowano ślusarkę aluminiową o wąskich profilach, polegając w tym zakresie na doświadczeniu znanego olsztyńskiego producenta i montażysty.

 

Załączone zdjęcia, pomimo widocznych śladów kończonej budowy, zapowiadają jakość zaproponowanej architektury. Realizacja jest kandydatem na obywający się corocznie pod patronatem Prezydenta RP konkurs „Życie w Architekturze” na realizację 2016 roku w kategorii- dom jednorodzinny.